Nowe, używane, oryginalne, zamienne AUDI – co o częściach do samochodu trzeba wiedzieć przed kupnem?

Niezależnie od tego, czy pracujesz w warsztacie samochodowym, lubisz majstrować przy własnym samochodzie, czy też jesteś zwykłym kierowcą potrzebującym części samochodowych do naprawy swojego pojazdu – będziesz miał dylemat. Musisz bowiem zdecydować, czy powinieneś zainwestować w oryginalne części zamienne, czy kupić zamienne części samochodowe do Audi. Jest szansa, iż z założenie będziesz stawiał nowe i oryginalne części na piedestale, jako najpewniejszy i najbardziej oczywisty wybór. Pamiętaj jednak, że niekoniecznie musi być taki scenariusz – nigdy nie ma gwarancji, że i oryginalne części nie będą miały problemów. Możesz być jednak pewny, że będą Cię kosztować więcej niż części zamienne do Audi.

Porównajmy – części zamienne do Audi oryginalne

Znaczne wydatki są niemal oczywistym elementem każdej naprawy samochodu – zwłaszcza tej szerzej zakrojonej. Cena części samochodowych jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy. Wiele osób uważa, że dopuszczalne jest wyłącznie wkładanie do samochodu części, które oryginalnie pochodzą od jego producenta. Jednak wielu z nas z obawy o to, ile może zapłacić za oryginalne części zamienne do Audi woli wybrać tańsze części zamienne. Jeśli tak jest również i w Twoim przypadku, zanim zamienisz oryginalne autoczęści do Audi na zamienniki musisz upewnić się, że w pełni rozumiesz zalety i wady zarówno oryginalnych, jak części zamiennych, aby podjąć ostatecznie świadomą decyzję.

Koszt oryginalnych części samochodowych a ich zamienników

Części zamienne OE, OEM, OES

Części zamienne OE, OEM, OES

Z pewnością nikogo nie zdziwi to, że zamienniki będą Cię kosztować mniej niż nowe autoczęści do Audi, ale i tak można być mocno zaskoczony różnicą cen. Oczywiście ostateczna cena zamiennych części będzie się różnić w zależności od takich czynników, jak:

• rzadkość,
• popyt,
• dealer.

Tak czy inaczej możesz być pewien, że najtańsze części samochodowe do Audi to właśnie zamienniki – znajdziesz je nawet za mniej niż połowę ceny nowych. Oczywiście pod warunkiem, że nie szukasz bardzo rzadkich części do klasycznych samochodów kolekcjonerskich, czy egzotycznych pojazdów. Co biorąc pod uwagę Audi, który Cię interesuje nie powinno Cię dotyczyć.

Co z dostępnością do oryginalnych i zamiennych części samochodowych?

Nie powinno być żadnego problemu z odszukaniem części zamiennej do samochodu, który cieszy się popularnością. Wystarczy dobry sklep z częściami do Audi, by załatwić sprawę. Najczęściej też dzięki fachowemu doradztwu na miejscu nie będzie problemu ze znalezieniem zamiennika do tej samej marki i Audi samochodu, który Cię interesuje.

części do audi

części do audi

Co więcej, dzisiaj mamy do dyspozycji ogromną ilość miejsc, w których można wyszukiwać zarówno zamienniki, jak i oryginalne części do samochodu. Z pewnością możesz to zrobić w klasyczny sposób – sprawdzając stacjonarny sklep z częściami do Audi, jeśli wiesz, czego szukasz możesz też znaleźć używane części u renomowanych sprzedawców online bez wychodzenia z domu. Czasem ofertę części zamiennych prowadzi się też w niektórych warsztatach samochodowych. Jeśli wszystko inne zawiedzie, z całą pewnością znajdziesz odpowiedź na swoje poszukiwania w niekończących się zasobach Internetu.

Standardy producenta a części samochodowe do Audi

Części zamienne do audi

Części zamienne do audi

Bez względu na to, czy chodzi o sklep motoryzacyjny z częściami do Audi dostępny online, czy lokalnie – robiąc tam zakupy musisz sprawdzić jakość nabywanych części. Chodzi o nic innego, jak o to, by mieć pewność, że wybrane zamienniki spełniały standardy, dzięki którym nadają się do użytku w danym pojeździe.
Co to znaczy? Kiedy produkowane są nowe, ale nieoryginalne części, mogą, ale nie muszą być identyczne z częściami oryginalnie wyprodukowanymi do użytku w Twoim samochodzie. Nie jest musem by stał za nimi oryginalny producent samochodów, ale ich produkcja tak czy inaczej musi być dobrej jakości. Krótko mówiąc, jeśli stawiasz na zamienniki, a nie oryginalne części samochodowe do Audi niekoniecznie będziesz mógł mieć pewność, że to, co dostajesz, jest odpowiednie dla Twojego samochodu.
Zanim wydasz ciężko zarobione pieniądze na oryginalne części, zastanów się nad niektórymi korzyściami płynącymi z zamiennych części samochodowych.

Zamienniki do oryginalnych auto części do Audi – plusy

W przeciwieństwie do oryginalnych, sklep z częściami zamiennymi do Audi oferuje rozwiązania produkowane przez firmę, która nie jest oryginalnym producentem marki pojazdu. Wielu uważa, że zamienne części samochodowe są częściami używanymi albo tymi pochodzącymi z renowacji, ale tak naprawdę nie jest. Trzeba też dodać, że w rzeczywistości jakość wykonania części zamiennych znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich kilku lat. Dlatego wielu właścicieli samochodów przeglądając co do zaproponowania ma sklep online z częściami do Audi zaczyna wybierać te niedrogie i wydajne opcje.

Jak wspomnieliśmy powyżej, części zamienne mają wiele zalet i wad, a po stronie zalet na pewno są:
• cena,
• szeroki wybór,
• jakość.

Głównym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na sklep motoryzacyjny online z częściami zamiennymi do Audi zamiast oryginalnych, jest to, że są one znacznie tańsze niż części prosto od producenta. Kolejnym powodem jest właśnie to, że jako właściciel pojazdu zdecydowanie masz w czym wybierać, a już na pewno masz do wyboru więcej opcji niż w przypadku części pochodzących od oryginalnego producenta. Wreszcie, znalezienie części zamiennej,

Import części do audi

Import części do audi

która przewyższa jakość wersji oryginalnej, nie jest tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Ostatecznie jednak zależy to od rodzaju części, której potrzebujemy.

Części zamienne do pojazdów – wady

Dlaczego więc mimo tych wszystkich zalet sporo osób nadal woli kupować to, co oferuje sklep z oryginalnymi częściami samochodowymi do Audi? Otóż, nawet jeśli koszty, wybór i jakość są bardzo atrakcyjne i przekonujące w ramach zalet części zamiennych, aby być uczciwym trzeba wziąć pod uwagę również drugą stronę. Bardziej pochylając się nad tematem nie można zapomnieć i o innych kwestiach decydujących o tym, co wybrać – z kwestią gwarancji na czele.

Kiedy kupuje się części zamienne, kwestia jakości ma dwie strony. Równie często co doskonale wykonane części zamienne można spotkać i te o słabej jakości, która przekłada się nawet czasem na brak kompatybilności z samym pojazdem. Dzieje się tak, ponieważ jest tak wiele opcji do wyboru, więc po prostu trzeba uważać i upewnić się, że mamy odpowiedni element, a w razie wątpliwości lepiej będzie właśnie postawić na propozycje, które w wyższej cenie oferuje skle

Eksport części do audi

Eksport części do audi

p motoryzacyjny z oryginalnymi częściami do Audi.

Kolejna wada części zamiennych wiąże się z kwestią gwarancji. Prawie wszystkie części od producenta są objęte pewnym poziomem gwarancji lub ochrony, dzięki czemu możesz czuć się bardziej komfortowo i pewnie z jakością tych że części. W przypadku zamienników gwarancja jest dołączana jedynie czasem i nie ma tutaj mowy o tak długiej, jak w przypadku oryginalnych części, co jest niewątpliwym minusem tego rozwiązania.

Jak zdecydować między nowymi a używanymi częściami samochodowymi?

Decyzja między nowymi a używanymi częściami będzie Cię dotyczyć w szczególności, jeśli postawisz na te oryginalnie pochodzące od producenta. Jeśli chodzi naprawę samochodu, wybór między nowymi i używanymi częściami samochodowymi może być przykrym obowiązkiem, ale nie musi. Czy wiesz, że przy wyborze części samochodowych nowa opcja nie zawsze jest najlepszą opcją? Spróbujmy to rozważyć patrząc zarówno na wady, jak i zalety każdej z omawianych możliwości.

Zalety wyboru używanych części samochodowych do Audi – wady nowych

Oczywiście używane części do aut do Audi to przede wszystkim niższa cena. Nie ma co ukrywać – jeśli szuka się tańszych części samochodowych, zwykle takimi będą te używane, choć nie zawsze, bowiem jest inaczej, gdy mowa o autach retro – ale dzisiaj one nie są tematem dyskusji. W każdym razie, przy napiętym budżecie i równoczesnej konieczności skorzystania z rynku części samochodowych, być może to właśnie będzie czynnikiem decydującym.

W kontekście zalet, czy pomyślałeś kiedykolwiek o tym, że używane części samochodowe do Audi niosą także korzyści dla środowiska? Nie da się ukryć, że jeśli szuka się wszelkich możliwych sposobów na ochronę środowiska – zakup części używanych zamiast nowych może być jednym z nich. Recykling wielu części samochodowych jest dzisiaj dość popularnością praktyką, ale mimo to wciąż ich spora grupa zalega na złomowiskach. Kiedy kupujesz autoczęści używane do Audi, Twój wybór pomoże zmniejszyć te straty.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że sklep z używanymi autoczęściami do Audi to także łatwość zakupu. Zwłaszcza, gdy pojazd nie jest już produkowany, producenci samochodów również przestają wytwarzać nowe części zamienne do tego pojazdu. Jeśli Twój samochód nie jest już produkowany, znacznie łatwiej będzie znaleźć do niego używane części przeglądając sklep motoryzacyjny z używanymi częściami do Audi, niż ten z oryginalnymi.

Sklep z częściami do audi

Sklep z częściami do audi

Minusy wyboru używanych części samochodowych – zalety nowych

części do audi zamienne i oryginalne

części do audi zamienne i oryginalne

Bez względu na wszystkie wyżej wymienione zalety pamiętaj, że sklep z używanymi częściami samochodowymi do Audi będzie mógł Ci zapewnić wyłącznie ograniczoną gwarancję. Jeśli jednak z drugiej strony chcesz długoterminowej gwarancji – zakup nowej części do samochodu może być wszystkim, czego Ci trzeba. Zatem w przypadku części używanych, zawsze istnieje większe ryzyko, że z czasem konieczna będzie ponowna wymiana tej samej części. Mimo że sklep motoryzacyjny z używanymi autoczęściami do Audi oferuje produkty, które są tańsze, zaoszczędzone pieniądze mogłyby wtedy zostać i tak przeznaczone na naprawę pojazdu, jeśli nadejdzie czas wymiany.

Zerknijmy jeszcze na żywotność, jaką zapewniają autoczęści do Audi używane. Zwykle używane części samochodowe mają krótszą żywotność niż nowe części samochodowe do Audi online. Zwłaszcza w przypadku, kiedy taki konkretny Audi samochodu będzie już miał zakończoną produkcję i tym samym nie zostanie do wyboru nic innego, jak wybór części używanej. To, jak ostatecznie zdecydujesz w dużej mierze będzie uzależnione od tego, jakiego rodzaju części Ci trzeba, jak ważna jest jej funkcja w samochodzie i właśnie tego, czy producent nadal produkuje jej oryginalną wersję. Musisz jednak mieć cały czas w głowie fakt, iż kupowanie nowej części zawsze będzie mniej korzystne dla środowiska niż wybór używanej – więc być może to będzie tym punktem decydującym. Zwłaszcza, jeśli jesteś ekoświadomą osobą, której dobro ziemi leży na sercu.

Jak określić jakość części do samochodu marki Audi?

Aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepsze autoczęści do Audi online do swojego samochodu, niezależnie od tego, czy wybierasz te oryginalne, czy zamienne, nowe czy używane – zawsze o ostateczną poradę warto zapytać swojego zaufanego i kompetentnego mechanika. To właśnie ten ekspert będzie w stanie najlepiej w stanie przeprowadzić Cię przez ten proces i pomóc w podjęciu świadomej decyzji. Bez względu na wady, zalety – trzeba pamiętać, że najważniejsze w tym wszystkim jest bezpieczeństwo jazdy, związana z tym funkcjonalność samochodu, ale i wzięcie pod uwagę budżetu, którym się dysponuje.

Części oryginalne do audi

Modele audi z częściami zamiennymi import, eksport OE, OEM, OES.

100 (43, C2) , 100 (44, 44Q, C3) , 100 (4A2, C4) , 100 (C1) , 100 Avant (43, C2) , 100 Avant (44, 44Q, C3) , 100 Avant (4A5, C4) , 100 coupe (C1) , 200 (43) , 200 (44, 44Q) , 200 Avant (44, 44Q) , 50 (86) , 60 , 60 Variant , 75 , 75 Variant , 80 , 80 (80, 82, B1) , 80 (81, 85, B2) , 80 (89, 89Q, 8A, B3) , 80 (8C2, B4) , 80 Avant (33, B1) , 80 Avant (8C5, B4) , 80 Variant , 90 (81, 85, B2) , 90 (89, 89Q, 8A, B3) , A1 (8X1, 8XK) , A1 Sportback (8XA, 8XF) , A1 Sportback (GBA) , A2 (8Z0) , A3 (8L1) , A3 (8P1) , A3 (8V1, 8VK) , A3 Limousine (8VS, 8VM) , A3 Sportback (8PA) , A3 Sportback (8VA, 8VF) , A3 kabriolet (8P7) , A3 kabriolet (8V7, 8VE) , A4 (8D2, B5) , A4 (8E2, B6) , A4 (8EC, B7) , A4 (8K2, B8) , A4 (8W2, B9) , A4 Allroad (8KH, B8) , A4 Allroad (8WH, B9) , A4 Avant (8D5, B5) , A4 Avant (8E5, B6) , A4 Avant (8ED, B7) , A4 Avant (8K5, B8) , A4 Avant (8W5, B9) , A4 kabriolet (8H7, B6, 8HE, B7) , A5 (8T3) , A5 (F53) , A5 Sportback (8TA) , A5 Sportback (F5A) , A5 kabriolet (8F7) , A5 kabriolet (F57) , A6 (4A2, C4) , A6 (4B2, C5) , A6 (4F2, C6) , A6 (4G2, 4GC, C7) , A6 (C8, 4A2) , A6 Allroad (4FH, C6) , A6 Allroad (4GH, 4GJ) , A6 Avant (4A5, C4) , A6 Avant (4B5, C5) , A6 Avant (4F5, C6) , A6 Avant (4G5, 4GD, C7) , A6 Avant (C8, 4A5) , A7 Sportback (4GA, 4GF) , A7 Sportback (4KA) , A8 (4D2, 4D8) , A8 (4E2, 4E8) , A8 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) , A8 (4N2, 4N8) , ALLROAD (4BH, C5) , CABRIOLET (8G7, B4) , COUPE (81, 85) , COUPE (89, 8B) , E-TRON (GEN_) , F103 , F103 Variant , Q2 (GAB) , Q3 (8UB, 8UG) , Q3 (F3B) , Q5 (8RB) , Q5 (FYB) , Q7 (4LB) , Q7 (4MB) , Q8 (4MN) , QUATTRO (85) , R8 (422, 423) , R8 (4S3, 4SP) , R8 Spyder (427, 429) , R8 Spyder (4S9, 4SR) , SUPER 90 , TT (8J3) , TT (8N3) , TT (FV3, FVP) , TT Roadster (8J9) , TT Roadster (8N9) , TT Roadster (FV9, FVR) , V8 (441, 442, 4C2, 4C8) .